Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Internationaal bezoek voor de leerlingen van githo nijlen

De kans dat er in githo nijlen deze week kaixo of laba diena door de gangen galmt is groot. Voor ons geen alledaagse woorden, maar het betekent niet meer of minder dan goedendag in het Baskisch en Litouws. 

 

Zowel een delegatie van de Baskische school Jado Ikastetxea als van de Litouwse school Kauno Versvu Gimnazija brengen een bezoekje aan de school.

 

Hoe zijn zij in hemelsnaam in Nijlen terecht gekomen?

 

We stelden de vraag aan Saartje Van den Putte, pedagogisch directeur van githo nijlen. “Dit jaar werd ons een accreditatie Erasmus+ toegekend”, vertelt mevrouw Van den Putte. “Erasmus+  is een programma van de Europese Unie waardoor we met steun van de Europese Unie kunnen samenwerken met internationale organisaties en instellingen. En dat is voor ons een belangrijke stap! Wij willen als school onze leerlingen een goede theoretische kennis bij brengen, om hen vervolgens via motiverende en realistische projecten de kans te geven deze kennis toe te passen. Dit proberen we te doen voor alle domeinen die we aanbieden: wetenschap, technologie, techniek, ondernemen, en zeker ook voor moderne talen. 

 

Hoe kan dit beter dan door onze leerlingen in contact te brengen met hun buitenlandse leeftijdsgenoten?”

 

Wat staat er voor de Spaanse en Litouwse bezoekers op het programma? “De Litouwse STEM-leerkrachten volgen de komende dagen een aantal lessen waarna we in gesprek gaan over de gelijkenissen en verschillen van onze onderwijssystemen. Wie weet leggen we hier wel de basis voor verdere samenwerking in de nabije toekomst”, licht de pedagogisch directeur toe.

“De Spaanse delegatie bestaat uit 20 leerlingen en hun begeleiders. Tijdens hun bezoek zullen de leerlingen deelnemen aan een aantal lessen, die voor de gelegenheid in het Engels worden gegeven. Tijdens een eerder verkennend bezoek van twee Baskische leerkrachten werden deze lessen samen met onze leerkrachten uitgewerkt. Deze samenwerking biedt onze leerlingen een mooie kans om in een internationale context samen te leren werken, een essentiële vaardigheid in onze steeds meer globaliserende wereld. Naast de lessen zullen we onze gasten laten kennismaken met enkele Belgische specialiteiten.”

Later dit jaar volgt er nog een activiteit in het kader van Erasmus+. “Ons allereerste grote project in het kader van Erasmus+ is een samenwerking met het Lycée Jean-Baptiste Colbert uit Reims”, schetst mevrouw Van den Putte. “Onze leerlingen van het 5e jaar Moderne Talen-Wetenschappen en Wetenschappen-Wiskunde hebben al een aantal online gesprekken met hun Franse leeftijdsgenoten achter de rug. Later dit jaar ontmoeten ze elkaar in levende lijve in Reims!”

Deel dit artikel